Benzine büyük zam geliyor

Benzine büyük zam geliyor
Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 23 kuruş zam gelmesi bekleniyor.

Benzine büyük zam geliyor

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 23 kuruş zam gelmesi bekleniyor.

Son dönemde dolar kurunda yaşanan artıştan dolayı benzin fiyatlarına zam göründü. Sektör kaynaklarından alınan bilgiye göre bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 23 kuruş zam gelmesi bekleniyor.

Benzinin litresi şu an İstanbul’da 6.39 TL’den, Ankara ve İzmir’de ise ortalama 6.45 TL’den satılıyor.

SAUDİ ARAMCO KARINI YÜKSELTTİ

Öte yandan Petrol, Suudi Aramco’nun piyasanın toparlanacağına dair değerlendirmesi ve ABD’de koronavirüs’ün yayılma hızının azaldığı yönündeki işaretler sonrasında son bir haftanın en büyük kazancını elde ederek yükseldi.

Vadeli petrol kontratları New York’ta, Pazartesi günü yüzde 1.8 arttıktan sonra yükselerek varil başına 42 doları aştı. Dünyanın en büyük petrol üreticilerinden Aramco ise, paydaşlarına yıl sonunda 75 milyar dolar kar payı dağıtma konusunda kararlı olduğunu ve Asya’da ham petrole olan talebin çoktan pandemi öncesi seviyelere geldiğini belirtiyor.

Sun Belt’teki yayılımın kontrol altına alınması sonrası, ABD’de koronavirüs nedeniyle hastanede tedavi görevlerin sayısı bu ay içerisinde ilk defa 50,000’in altına düştü.

Dolardaki zayıflama da petrolün kazançlarında etkili oldu ve ABD’deki çıkmaza girmiş canlandırma paketi tartışmaları çözülürse, petrolde dolar kaynaklı kazançlar artabilir.

Öte yanda ise analistler ABD ham petrol stoklarında bir düşüş bekliyorlar. Eğer bu gerçekleşirse, stoklar art arda 3 hafta düşmüş olacak.

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?