Malatya Valisi Baruş uyardı: Günde ortalama 100’e yakın yeni vaka çıkıyor

Malatya Valisi Baruş uyardı: Günde ortalama 100’e yakın yeni vaka çıkıyor
Malatya Valisi Aydın Baruş, kentte koronavirüs vaka sayısının arttığını söyleyerek, ”Son 4 gündür günlük 100’lü rakamları aşıyoruz. Toplamda pozitif vaka sayımız 2 binin üzerine çıktı. Şu anda aktif olarak takip edilen bin civarında hastamız var” dedi.

Malatya Valisi Baruş uyardı: Günde ortalama 100’e yakın yeni vaka çıkıyor

Malatya Valisi Aydın Baruş, koronavirüs salgınında kentteki son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu. Son 4 gündür günde ortalama 100’e yakın pozitif vaka tespit edildiğini aktaran Baruş, yurttaşları kurallara uymaları konusunda uyardı.

DHA’da yer alan habere göre, Baruş, Malatya’da ilk vakanın çıktığı 15 Mart tarihinden itibaren 1 Temmuz’a kadar düşük sayılarla seyreden salgının bu tarihten itibaren sürekli yükselişe geçtiğini, son 4 gündür günlük 100’lü rakamları aştıklarını belirterek, “Toplamda pozitif vaka sayımız 2 binin üzerine çıktı. Şu anda aktif olarak takip edilen bin civarında hastamız var” dedi.

44 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

44 kişinin salgın nedeniyle hayatını kaybettiğini kaydeden Baruş,”6 binin üzerinde vatandaşımız pozitif vakanın temaslısı olarak evlerinde izole edildiler. Hasta sayılarından da anlaşıldığı üzere artık neredeyse hepimizin çevresinde en az bir tane koronavirüs hastalığına yakalanmış veya geçirmiş bir tanıdığımız var. Neredeyse her sokakta en az bir pozitif vakamız oldu. Muhtemelen bundan sonraki günlerde de benzer durumlarla karşılaşacağız” diye konuştu.

detay
4 ilde birçok yerleşim yeri karantinaya alındı
MALATYA’DA ALINAN TEDBİRLER

Koronavirüs önlemleri nedeniyle Malatya Valiliği tarafından dışarıya çıkanlara maske takma zorunluluğu getirilmesinin ardından, İl Emniyet Müdürlüğü İnsansız Hava Araçları Büro Amirliği’ne bağlı ekipler de bayramın ikinci gününde kentin en işlek caddelerinde drone maske takmayanlara yönelik denetim yapıyor. Sesli uyarılar da yapan drone sokağa maskesiz çıkanları belirlerken, polis para cezası uyguluyor.

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?