SEN NE ÇOCUĞUSUN?

SEN NE ÇOCUĞUSUN?
27/07/2020
Üç arkadaş oturmuş sohbet ediyorlar, birincisi ailesinin ne kadar mutlu huzurlu güzel olduğunu anlatmak için ben aşk çocuğuyum, benim annem ve babam birbirlerine deliler gibi aşıkmış, onların meyvei olarak ben olmuşum demiş.

Sıra ikinciye gelmiş, işte o yasaklı meyve var ya bende onun çocuğuyum demiş, arkadaşı sormuş, nasıl yanı, şimdi şöyle düşün! annem; babamı elinde tutup kaçırmamak için, “şantaj için” beni yapmış, yani kaçak meyve, bir başka deyim ile, daha geniş düşünürsek, Devlet ve gizli örgüt evliliğinden doğan bir başka örgüt gibi düşün, yok kardeşim sen çok politik ve karmaşık bir çocuksun deyip üçüncüsüne dönmüşler.

Yaa sen ne çocuğusun? ben hepinizin toplamı o….pu çocuğuyum deyi vermiş. İtiraf gibi bir cevap,

Nasıl yani, benim anam ve babam, bu işin en tepesinde oturur her şeyi organize ederler, anamın yanına bazen babam girer, bazen Rusya. Bazen İngiltere; bazen Almanya, hele biri var ki köy ağası gibi anama en güzel fistanları; en güzel ayakkabıları alır, şimdi anladınız kim olduğunu anam bazen takılır oğlum senin karakterin babanınkine çok benziyor, ABD gibisin dese de herkes beni yerli babamla bilir, ben girdiğim her yeri taru mar ederim, benden de çekinirler, onun içinde bana yerli o.…pu çocuğu derler.

Benim yaşaya bilmem için çok şeye ihtiyaç vardır. Mesela sağcıya, bazende solcuya, hele bir kesim var ki muhafazakâr, onlar benim vazgeçilmezim. Bunların yanında birçok Devlet adamı bürokrat, milletvekili, Holding sahipleri vs, vs bunlar beni yaşatmak için hem birbirleriyle kavga ederler hem bana söverler hem de gö……leri sıkıştı mı bana gelir bize yardım etsene diye yalvarırlar, hele; hele ibadethaneller benim vaz geçilmezimdir,

Bir bakmışsın havradayım, bir bakmışsın Sinagogdayım, bir bakmışsın kilisedeyim, bir bakmışsın kutsal mekandayım, karşıda kameralar, aşağıda itaatkârlar, kafamda takke, ellimde üç hilalli, haçlı kılıç, bazende bir kitap nutuk atarım çünkü ben bir o.…pu çocuğuyum, şimdi tanıdınız ayağınızı denk alırsınız umarım, çünkü ben hepinizin toplamı O….pu çocuğuyum.

Ali Sönmez

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?