PADİŞAHIM ÇOK YA

PADİŞAHIM ÇOK YAŞA
– 07/05/2020
Bir gün yaltakçılar, liboşlar, zaptiyeleri görünce padişahım çok yaşa demişler bunu gören baba erenler sinirlenmiş, bizim çiftçiler olmazsa padişahınız b…k yaşar demiş, baba erenleri padişaha hakaretten alıp kadının huzuruna çıkarmışlar, kadı sormuş brree zındık sen hangi cüretle Padişahımızı küçümser, kendini büyük görürsün deyince?

Baba Erenler başlamış anlatmaya. Kadı efendi ben çiftçilik yaparım, buğday ekerim, arpa ekerim, bunların bir kısmını da vergi olarak veririm, toptancı bunu alır, perakendeciye, perakendeci normal vatandaşa satar bunların hepsi de padişaha vergi verir, buğday değirmene gider un olur, unu fırıncı alır ekmek yapar vergisini verir, sonra siz gider fırından ekmeği alırsınız verginizi ödersiniz.

Şimdi soruyorum biz çiftçiler olmazsak, Padişah nasıl çok yaşar? kadı bakmış baba Erenler doğru söylüyor, kararı vermiş, olsa çiftçi ile maraba nasıl gitsin Padişahın araba vermez ise çiftçi ile maraba padişah bile indirir daraba. (Kepenk) diyerek berat vermiş.

Bu günlerde gündemde olan bu salgın hastalık CORONA nedeniyle birçok ülke öyle paketler açıkladılar ki müthiş!!

Peki bu açıklanan yardımlardan kimler nasıl faydalandı? Yoksa yine alavere dalavere Kürt Mehmet nöbette mi yaptılar, bana durum öyle gibi geliyor. Zenginin tuzu kuru kardan zarar etti.

Peki yaa fakir Hartz 4 olan biri, bir iki örnek vereyim 1,19 € olan peynir,1,29’a,3,99€ olan wc kâğıdı 5, 49.,1,75€ satılan Dezenfektan 4,95€ , 2,99 dağıtılan tavuk göğsü 3,99€ ondan sonra çıkmış 750millyar € paket açıklamış, banane istersen 100 trilyon açıkla. İşsiz veya emekli biri önceden aldığı temel gıdalara %20 ile %30 zam gelmiş ancak ahkam kesiyorlar.

Açıkladığınız yardımların çoğu büyük firmalara gidecek, belki bir nebze sağlık çalışanları faydalanırsa ne mutlu.

Daha şimdiden ödenecek faturaları toplumun sırtına vurmaya başladılar bile, yeni gelen trafik yasaları ikiye katladı, peki emekli ve işsizlerin durumu ne olacak?

Kesin onlar kıtlığa parasızlığa alışıktır, önemli olan gözü doymazların, fırsatçıların gözünü doyuralım diyorsunuz değilmiş.!!

Buradan duyuruyorum, bu süreç Berlin’de iyi yönetilmedi, bu olaylar biraz gevşetildi mi birçok bakanlık el değiştirecek, istifalar gündeme gelecektir, bunu da bir tarafa yazın.

Ali Sönmez.

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?