İdlib’de askeri devriye sırasında bombalı saldırı: Yaralı askerler var

İdlib’de askeri devriye sırasında bombalı saldırı: Yaralı askerler var
İdlib’de Türk-Rus ortak devriyesi sırasında bombalı saldırı düzenlendi. Saldırı sırasında Rusya ordusu ve TSK’ye mensup bazı askerlerin yaralandığı iddia edildi.
İdlib’de dumanlar yükselen bir mahallenin uzaktan görünümü.
Fotoğraf: Uğur Can/DHA (Arşiv)

ANASAYFA DÜNYA
Paylaş

Uluslararası haber ajansı Reuters, İdlib’de Türk-Rus ortak devriyesi sırasında bombalı saldırı düzenlendiğini iddia etti. Saldırıda üç Rus askerinin yaralandığı bildirildi.

Sputnik ise, Rusya ve Türkiye’nin ortak devriyesi sırasında, konvoyun ilerlediği yol üzerinde el yapımı patlayıcının infilak ettirildiğini; Olayda üç Rus askerinin hafif yaralandığını, devriyede görevli Türk askerleri arasında da yaralılar olduğunu bildirdi.

Rusya’nın Tarafları Uzlaştırma Merkezinden yapılan açıklamada, “Üç Rus askeri hafif yaralandı. Türk zırhlı aracının mürettebatı arasında da yaralılar var. Tüm yaralılar söz konusu bölgeden hızla tahliye edildi. Rus askerleri Hmeymim Askeri Üssü’ne sevk edildi ve burada gerekli tıbbi yardım sağlandı. Hayati tehlikeleri yok” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamaya göre, devriye görevine ara verildi, bölgedeki teçhizatın tahliyesi gerçekleştiriliyor. Patlama neticesinde Rus askeri polislerinin zırhlı personel taşıyıcı aracı ve Türkiye’ye ait bir zırhlı araç zarar gördü. Rus birlikleri, Türk askerleri ve Suriyeli güvenlik güçleri ile birlikte İdlib’deki gerilimi azaltma bölgesinde bulunan militanların saldırının arkasında olup olmadığını araştırıyor.

Saldırının sabah saat 8:50’de, 20. ortak devriye görevi sırasında gerçekleştirildiği bilgisi de verildi. (DIŞ HABERLER)

 

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?