Diyarbakır’da Ve Antep’te Evlere Operasyon: Çok Sayıda Gözaltı Var

Diyarbakır’da Ve Antep’te Evlere Operasyon: Çok Sayıda Gözaltı Var
14 Temmuz 2020 – 10:28 pirha.net
Diyarbakır’da ve Antep’te evlere operasyon: Çok sayıda gözaltı var
DiyarbakırgözaltıHDPtjatuay der
14 Temmuz 2020 – 10:28
Diyarbakır’da sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında aralarında Özgür Kadın Hareketi Sözcüsü Ayşe Gökkan’ın da bulunduğu çok sayıda kadın gözaltına alındı. Antep’te de bu sabah çoğunluğu HDP ve DBP’li yönetici ve üyelerin adreslerine yönelik polis baskınları yapıldı.

Diyarbakır’ın merkez ilçelerinde bugün sabah saatlerinde çok sayıda adrese polislerce baskınlar düzenlendi.
Evlerde yapılan aramaların ardından aralarında Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu Sözcüsü ve Jinnews editörü Ayşe Güney, Özgür Kadın Hareketi (TJA) Sözcüsü Ayşe Gökkan, Med Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Hukuki ve Dayanışma Dernekleri Federasyonu (MED TUHAD-FED) Eşbaşkanı Elif Haran, Tutuklu Aileleri ile Yardımlaşma Derneği (TUAY-DER) üyesi Rabia Ataş, Bağlar Belediyesi Meclis Üyesi Panayır Çelik, HDP Yenişehir eski İlçe Eşbaşkanı Demet Özkaran, Zekiye Güler, Figen Ekti, Elif Haran, Rabia Ateş, Ronda Bat, Rozerin Çatak, Emine Kaya, Dilan Yakut, soyadı öğrenilemeyen Güneş’in bulunduğu çok sayıda kadın gözaltına alındı.
TUAY-DER yöneticisi Bahar Akyapı ve HDP Sur Eşbaşkanı Hatun Yıldız’ın evlerine baskın yapıldığı, ancak söz konusu kişiler evde olmadığı için gözaltına alınmadığı kaydedildi.
Gözaltı gerekçesi öğrenilmeyen kadınlar, İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü belirtildi.
ANTEP’TE 33 GÖZALTI
Öte yandan Antep’te bu sabah çoğunluğu HDP ve DBP’li yönetici ve üyelerin adreslerine yönelik polis baskınları yapıldı.
Antep Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında yapılan operasyonda aralarında HDP Antep İl Eşbaşkanı Musa Aydın ile merkez Şahinbey ve Şehitkamil ilçe başkanları, DBP Antep İl Eşbaşkanı Mehmet Vural ile 2 mahalle muhtarı ve 1 avukatın da bulunduğu toplam 33 kişi gözaltına alındı.
Baskınlar sırasında bazı evlerin kapıları koçbaşı ile kırıldı. Gözaltına alınan isimler İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.
(HABER MERKEZİ)

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?