ADALET 

 ADALET

Adaletin ve hukuğun bittiği yerde her türlü toplumsal ve kamusal yaşam alanı suç mehalidir.

Bu günümüz Turkiye gerçeği tamda böylesi bir gerçeği yaşamaktadır ve topluma’da dayatılarak yaratılmakta dır.

Yargının, yasama ve yürütmenin siyasallaştırılarak tasfiyesi Türk islam sentezi iktidarın, tüm meşrutiyetini kaybetmesine rahmen varlığını sürdürüp iktidarda kalabilmesi için elinde, alternatiflerini ve muhalefeti yok edemenin bir silahı haline getirilme durumu yaşanmakta dır.

Siyasetin terörize edilmesi, toplumun kirminilaze edilmesi, gerilim siyaseti üzerinden, toplumun parçalanarak bir birine karşı düşmanlaştırılması Türk islam sentezi faşist diktatörlüğün en başarılı olduğu siyaset tazı ve yöntemidir.

İktidarın devlet eliyle, topluma karşı işlediği suçların karşısın da, toplumun kendini savunabileceği tek kamusal alan barolar birliği, oda parçalanıp, siyasallaştırılarak iktidarın, arka bahçesine dönüştürülmek istenmektedir.

Barolar birliğinin başı Metin Feyzioğlu, SARAY saltanatının cazibesine dayanamayıp, sarayda yerini alarak, bütün baroları sarayın emrine tabi tutma çabası sonuç vermeyince, demokrasi adı altında parçalayarak etkisiz hale getirip, denetim altına alıma durumuyla yüz yüze getirilmiştir.

Miliyetçi, siyasal islam faşizmi karşısın da, baroların, avukatların etkisizleşmesi = insan hakları başta olmak üzere, çocuk taciz ve tecavüzlerinin, kadına karşı tecavüz ve cinayetlerin, işçi iş güvenliği ve haklarının ihlalleri tamamiyle savunmasız bırakılmasını da beraberinde getireceği kesindir.

* * * * * * * * *
Sakarya havayi fişek fabrikasında ki patlama sonucu müslüman işverenlerinin ( MÜSAİT) ihmalinden öte resmen cinayettir.
Bu cinayetin sonucu, ödüllendirir gibi moral yemeği verilmesi, ayrı bir terejediye açık çek gibi davetiye çıkarılmıştır.

Altı gün sonra patlayıcı imha etme sonucu, asker sivil katliyami gerçekleşmiştir.

Patlayıcının yapımında ve kullanımın’da temel bir kural vardır.
İlk hata son hatadır.
SARAY hanedanlığı, siyasal islam ve milliyetçilik çıkmazı ve bataklığın, cennet ülkemizi cehenneme dönüştürmesinin’de son hatası ve sonu olması dileğiyle.

Kemal Cenik.

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?