İzmir Barosu Avukatları Ankara’ya Hareket Edecek

İzmir Barosu Avukatları Ankara’ya Hareket Edecek
09 Temmuz 2020 – 15:39 pirha.net

İzmir Baro Başkan Yardımcısı Özgür Yılmazer, “çoklu baro” yasa teklifine karşı mücadelelerinin süreceğini belirterek, bugün Ankara’ya doğru hareket edeceklerini duyurdu.

İzmir Barosu, Meclis’te görüşülmeye devam edilen “çoklu baro” yasa teklifine ilişkin adliye binası önünde açıklama yaptı. Çok sayıda avukatın katıldığı açıklamada, “Savunma susturulamaz” ve “Baro laik eğitim için var” dövizleri taşındı. Yine, sık sık “Barolar bizimdir bölünemez ” ve “Savunma susmadı susmayacak” sloganları atıldı.

İzmir Baro Başkan Yardımcı Özgür Yılmazer, tüm itirazlara rağmen teklifin komisyondan geçtiğini anımsatarak, “yangından mal kaçırır” gibi alelacele yasanın geçirilmeye çalışıldığına değindi. Baroların susturulmak ve işlevsiz bırakılmak istendiğine vurgu yapan Yılmazer, “Mücadelemiz sadece avukatlar ve barolar için değil. Tüm yurttaşlarımız için yürüttüğümüz bir mücadeledir. Çünkü baroların yurttaşların sesi ve özgürlüğü, insan haklarının sesi, tek adam rejimine karşı demokrasinin sesi, barolar üstünlerin hukukuna karşı hukukun üstünlüğünün sesi ve barolar polis devletine karşı hukuk devletinin sesi” diye konuştu.

“MÜCADELEYE DEVAM”

Baroların asla teslim olmayacağını kaydeden Yılmazer, “Zannetmesinler ki bu yasayı geçirseler dahi sesimizi kısacaklar bizi susturacaklar. Bizi sindirecekler. Bizler mücadeleye etmeye her koşul ve şart altında devam edeceğiz” mesajı verdi.

Yılmazer, tüm avukatları Ankara’da düzenlenecek adalet ve onur nöbetine davet ederek, kendilerinin de saat 15:00’te ve 22:00’de araçlarla Ankara’ya hareket edeceklerini paylaştı.

Haber
İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?