DÜNDEN KALANLAR….!

DÜNDEN KALANLAR….!

Bundan tam 27 yıl önce Sivas ‘ta Pir Sultan Abdal’ı anma törenlerinin yapıldığı ve katılımcıların bir kısmının kaldığı Madımak oteli güpe gündüz tüm Türkiye’nin gözü önünde yakmaya başladılar. Türkiye ve dünya insanları canlı canlı izledi bu katliamı.

Dünya bu vahşeti, bu katliamı izledi, izledi izlemesine de her fırsatta kendisini Mürşid ve Pir olarak tanıtanlar Eb- u Ceddinin arkasına gizleyenler ve sentetik Aleviler 27 yıldır Madımak katliamına şaşı baktılar halada bakmaya devam ediyorlar.

Madem ki O kutsal soyun devamı ve “”Yol sürdürücüsü”” iseniz ( hiç itirazım yok buna) neden talipleriniz ile yürümüyorsunuz Sivas caddelerinde? ( Madımak önüne gelen Pirlerimiz bağışlasın beni) neden yoksunuz talibin başında? Gelmeyenlerin bir kısmını tanıyorum, biliyorum neden gelmediğini, çünkü birkaç yıldan bu yana ellerine verilen “” prestij baskılı Osman Musafı’ nın hatmi “” ile meşguller herhalde ve her 2 Temmuz’da da hatim indiriyorlar.

Oysa ki Eb-u ecdadımız sürekli bizlere direnmeyi ve şartlar ne olursa olsun “” Yol’undan dönmemeyi, Gelenin malı, dönenin canı”” diye telkin ediyordu. Prestij baskılı Osman Musafı elinde bulunan “” İmam Dedem”” neden Sivas ‘ta yoktun?

Siz, biz Pirlik yapanlar bu gidişle Alevi toplumundan kopup ehli sünnetin prestijli İmamları arasına gireceksiniz, gidecekseniz bir an önce gidin Alevilerin yakasından düşün.

27 yıl önce bu gün Hakk ve Hakikat aşkıyla Madımak’ta yitirdiğimiz canların anıları önünde saygı ile eğiliyorum, On’ların duruşları Yol’umuza Işık olacağına inancım tamdır.

Bu yıl 27. Yılında pandemi gündeminin arkasına sığınanlara da bir çift sözüm var. Her katliyam yerinde anılırsa anlamlı olur. Konuşmalarında ilericilikten, devrimcilikten ve mazlumun yanında olduğunu söylemekten, masa başında devrim yapmaktan dem vuranları bu yıl Madımak’ta göremedik. Her fırsatta Pirimiz Pİr Sultan’ın “” Gelin canlar bir olalım”” deyişini söyleyenler bu yıl canların birliğini unutup yerellerde ayrı ayrı anmalar yaptılar.

Yerellerde de tabii ki anma yapılır, fakat asl olan anma katliamın yapıldığı yerdir. Alevi kurumlarında yöneticilik yapanlar şartlar ne olursa olsun Madımak’a gitmelidir. Yönetenler gitmez ise topluma Önderlik yapamaz ve yapmamalıdır. Pandeminin arkasına sığınıp efendim 100- 150 kişiye izin veriliyor veya valilik izin vermiyor o halde bizde yerelde anna yapalım düşüncesi Alevileri REFORME projesidir ve tıpkı cami- cemevi- aşevi projesi ile eş anlamlıdır.

27 yıldan bu yana ne zaman izin verdiler ki bu yıl da izin versinler, bizler bunları biliyor ve tanıyor olmamız lazım. Pandemi sürecini tamamlayıp güya normalleştik, ne hikmetse bu salgın birden 2 Temmuz günü Ankara ve Sivas ‘ta hortladı. Bunun arkasına sığınıp, birlikten dem vuranları bu “” Ulu Yol”” onları asla affetmeyeceğini bilmeleri gerekir.

“” Kerbela’ ya yürüyen Şehitler Şah-ı Hz. Hüseyin etrafındakilere hitaben BU YOL ÇETİNDİR, DİKENLİDİR, AYAĞINI SEVEN GELMESİN der. Hz. Hüseyin ile 72 000 kişiden sadece 72 kişi kalır.

27 yıl sonra da Madımak’ta olanlar tıpkı Kerbelada yanlız bırakılan Hz. Hüseyni’den farklı değildi.

Sivas 93 ten sonra daha güçlü bir örgütlü toplum oluşturmaya çalışan Aleviler 27 yıl sonra bir kez daha açığa çıktı ki tekrar başa dönüldüğü gün gibi ortadadır.

Yukarıda yaptığım tespitler kendi gözlemimim olup hiç bir kurumu zan altında bırakma amacı taşımamaktadır. Sadece dediğim şu ayağını seven gelmesin, kurumları teslim almasın, bu yola teslim olanlar gelsin, yıllardır Alevi inancı üzerinden takkiye yapıp kendisine kariyer yapmaya çalışanlara fırsat vermeyin ve farkındayım bazı canlarımız kırılabilir bana hal böyle böyle

Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan diyenlere Aşk olsun.

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?