Koronavirüs tedavisi gören Komünist Başkan Maçoğlu: Sağlık durumumuz iyiye gidiyor

Koronavirüs tedavisi gören Komünist Başkan Maçoğlu: Sağlık durumumuz iyiye gidiyor
Koronavirüs tedavisi gören Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, “Doktorlarımızın önerisi doğrultusunda evimizde tedavimiz devam ediyor ve her geçen gün genel sağlık durumumuz daha iyiye gidiyor” dedi
Koronavirüs tedavisi gören Komünist Başkan Maçoğlu: Sağlık durumumuz iyiye gidiyor

Dersim Belediye Başkanı Mehmet Maçoğlu, yeni tip koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıktığı için hastanede tedavisinin tamamlanmasının ardından evinde gözlem altında tutuluyor.

AA’ya konuşan Maçoğlu, 2 Haziran’da öksürük ve halsizlik şikayetleri ile hastaneye başvurduğunu ve Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine hastanede Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda tedavi gördüğünü ve evinde tedavisine devam edilmesi kararı alındığını anımsattı.

Evde eşi ve kızı ile tedavilerinin sürdüğünü belirten Maçoğlu, “Doktorlarımızın önerisi doğrultusunda evimizde tedavimiz devam ediyor ve her geçen gün genel sağlık durumumuz daha iyiye gidiyor” dedi.

“PANDEMİ SÜRECİ HAFİFE ALINMASIN”

Sağlığın önemine vurgu yapan Maçoğlu, “İnsanlar bu pandemi sürecini hafife almasınlar ve kurallara uysunlar. Hayat devam ediyor diyoruz ve çevremizdeki insanlarla bir araya gelmek zorunda kalıyoruz ama bu durum da sosyal mesafe kuralına uyarak, maske takarak görüşmeleri gerektiğini hatırlatıyorum” diye konuştu.

Maçoğlu, 22 Haziran’da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, koronavirüs testinin pozitif çıktığını ve tedavisinin başladığını duyurmuştu.

Maçoğlu, birçok cenaze törenine katıldığını ve virüsü kimden kaptığını bilmediğini kaydetmiş ve şunları söylemişti:

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?