LGS 2020 soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı

LGS 2020 soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı
2020 yılı Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavının soru kitapçığı ve cevap anahtarı Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinde yayımlandı.
LGS sınavına verilen arada okul bahçesinde bekleyen öğrenciler.

ANASAYFA GÜNCEL
Paylaş

Yaklaşık 1 milyon 700 bin öğrencinin girdiği 2020 yılı Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavının soru kitapçığı ve cevap anahtarı Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) internet sitesinde yayımlandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS kapsamındaki merkezi sınavın soru kitapçığı ve cevap anahtarının yayımlandığını Twitter hesabından duyurdu.

Selçuk, “2020 LGS Soru kitapçığı ve cevap anahtarına http://meb.gov.tr’den ulaşabilirsiniz. Kitapçıklarınızı, 22 Haziran Pazartesi gününden itibaren okullarınızdan alabileceksiniz. Rehberlik hizmetlerimizle, sınava katılan ve katılmayan tüm öğrencilerimizin yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

SONUÇLAR 16 TEMMUZ’DA AÇIKLANACAK
Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılan merkezi sınavın sonuçları 16 Temmuz Perşembe günü açıklanacak.

Öğrenci, veli ve eğitimcilerin itiraz ve uyarılara rağmen sınavın koronavirüs salgını sürecinde yapılması tepki çekmişti. Sınav nedeniyle birçok okulun önünde kalabalık yaşanmış ve mesafe kuralına uyulamadığı gözlenmişti. (HABER MERKEZİ)

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?