Yeni Türkiye’den akademisyen manzaraları: Kadının beyanı esastır’ ilkesi rahatsız ediyormuş

Yeni Türkiye’den akademisyen manzaraları: Kadının beyanı esastır’ ilkesi rahatsız ediyormuş
Cinsiyet eşitsizliği giderek derinleşirken İstanbul Sözleşmesi’ni hedef alan sözlerin adresi bu kez bir akademisyen oldu. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğretim Üyesi Erdemir, “Öğrenci gelse, ‘Hoca bana taciz yaptı’ dese, ‘Kadının beyanı esastır’ deniyor, ben ne yapacağım?” dedi

Yeni Türkiye’den akademisyen manzaraları: Kadının beyanı esastır’ ilkesi rahatsız ediyormuş

Mustafa M. Bildircin

Cinsiyet eşitliğinin sağlanması amacıyla yürürlüğe konulan İstanbul Sözleşmesi’nin ardından gericilerin yeni hedefi olan, “Kadının beyanı esastır” ilkesi, bu kez de bir akademisyen tarafından eleştirildi. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğretim Üyesi Naki Erdemir, ders aralarında odasının kapısını kilitlediğini savunarak, “İki tane öğrenci gelse ‘Hoca bana taciz yaptı’ dese ben ne yapacağım?” diye sordu. Erdemir, bir kadın öğrencisine, “Beni dersten geçirmezsen seni perişan ederim” dediği için geçer not verdiğini iddia etti.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Naki Erdemir, “Kadının beyanı esastır, dediğin zaman ülke çöküyor” ifadesini kullandı.

ÖĞRENCİYİ GEÇİRDİM

İnternet üzerinden gerçekleştirilen bir tartışma programına katılan Erdemir’in skandal sözleri şunlar oldu: “Okullarda, İslam’a muhalif öğretmenler öğrenci velisiyle organize olup okul müdürlerini sıkıştırıyorlar. Eğer amir ile memur uyuşmazsa, memur bayansa diyor ki ‘Bana taciz yaptı’. Bu fakire bir öğrenci geldi dedi ki ‘Benim okulum uzayacak. Aileni, kariyerini düşünüyorsan, Türkiye seni tanıyor, seni perişan ederim’ dedi. Boş kağıda geçirmek zorunda kaldım öğrenciyi.”

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?