Balıkesir’in ilçelerinde Dünya Çevre Günü dolayısıyla eylemler gerçekleştirildi

Balıkesir’in ilçelerinde Dünya Çevre Günü dolayısıyla eylemler gerçekleştirildi
Dünya Çevre Günü nedeniyle Balıkesir’in ilçeleri Altınoluk, Ayvalık ve Burhaniye’de eylem ve basın açıklamaları gerçekleştirildi.
Altınoluk Antandros parkında 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla eylem düzenlendi.
Fotoğraf: Evrensel

Dünya Çevre Günü nedeniyle Balıkesir’in ilçeleri Altınoluk, Ayvalık ve Burhaniye’de eylemler gerçekleştirildi.

Altınoluk Antandros parkında Kazdağı Koruma Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte basın açıklaması okundu ve müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Ekoloji Birliği adına yapılan açıklamada, sermayenin salgının yükünü emekçilere ve yoksullara yıktığı, sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çeviren iktidar ve kapitalist şirketlerin doğa ve çevre talanına devam ettiği vurgulandı. Ekoloji mücadelesi ile emek ve demokrasi mücadelesinin iç içe geçtiği, bu bağlamda birleşik mücadelenin şart olduğu dile getirildi.

HDP adına yapılan konuşmada; HDP ve CHP’li milletvekillerinin vekilliklerinin düşürülerek tutuklanmalarının halk iradesine darbe yapmak olduğu ifade edilerek halkın iradesine sahip çıkması çağrısı yapıldı.

PİRİNA YAĞ FABRİKASININ DENETLENMESİ TALEP EDİLDİ
Ayvalık ve Burhaniye’de de çevre örgütleri ve yaşam savunucuları daha temiz bir doğada yaşama hakkı için basın açıklamaları yaptı.

Ayvalık’ta, kentin havasını ve suyunu kirleten Doğuş gurubuna ait Pirina yağfabrikası önünde basın açıklaması düzenlendi. Ayvalık Tabiat Platformu ve Ayvalık Belediyesi, yaptıkları basın açıklamasında yetkilileri önlem almaları için uyardı. (Balıkesir/EVRENSEL)

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?