Yurtlardaki karantina dönemi sona erdi, Kasapoğlu sürecin rakamlarını açıkladı

Yurtlardaki karantina dönemi sona erdi, Kasapoğlu sürecin rakamlarını açıkladı
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, karantina döneminde bakanlığa bağlı yurtların 77 bin 441 yurttaşa ev sahipliği yaptığını söyledi

Yurtlardaki karantina uygulamasının sona ermesinin ardından açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, karantina sürecinin rakamlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Kasapoğlu, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadelede, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı yurtlarla ilgili istatistiki bilgileri kamuoyuyla paylaştı.

YURTLARDA KARANTİNA SÜRECİ SONA ERDİ

Bakan Kasapoğlu, kademeli olarak normalleşme sürecinin başladığını hatırlatarak, “(Yurtlarda) Karantina uygulaması sona erdi. Şimdi de yurtlarımızı, asıl sahipleri gençlerimiz için tekrar hazırlamaya başladık. Yurtlarımız görevlerini tamamladı ve 700 bine yakın kıymetli gençlerimiz için dezenfekte edilmeye, temizlenmeye ve hazırlanmaya başlandı. Bu süreçte bütün vatandaşlarımıza yurtlarını ve odalarını fedakarca tahsis eden öğrencilerimiz en büyük teşekkürü hak ediyorlar. Verdikleri emanetleri, çok kısa bir süre içerisinde asıl sahiplerine, değerli öğrencilerimize iade edeceğiz” ifadelerini kullandı.

YURTLARDA, TOPLAMDA 77 BİN 441 YURTTAŞ KONAKLADI

Bakan Kasapoğlu, şöyle devam etti:

“Karantina süreci için Türkiye genelinde sahip olduğumuz kapasitenin yalnızca yüzde 13’ünü kullandık. Yurt altyapımızın ne kadar devasa olduğunu, yapılan yatırımlarla gelinen noktanın ne denli kapsayıcı olduğunu bir kez daha belirtmek istiyorum. Bugüne kadar 76 ilimizdeki 177 yurdumuzda, dünyanın 97 farklı ülkesinden gelen toplamda 77 bin 441 vatandaşımıza ev sahipliği yaptık. Bu rakamın içerisinde bin 183 askerimiz de bulunuyor. Öte yandan yurtlarımız, yoğun mesailerde, üstün bir fedakarlık örneği göstererek emek veren, bu süreçte evlerine gitmeyi tercih etmeyen sağlık çalışanlarımız için de tahsis edildi. 56 ilimizde bulunan 113 öğrenci yurdumuzda 6 bin 305 sağlık çalışanımızı misafir ettik. Yine Adalet Bakanlığımızın 3 binden fazla personelini de misafir ettik. 20 ilimizde 6 bin 956 oda kapasiteli 29 yurdumuzu da ihtiyaç halinde Sosyal İzolasyon ve Gözlem Merkezi olarak kullanılmak üzere Sağlık Bakanlığı’na tahsis ettik. Buralarda da toplamda binden fazla vatandaşımız misafir oldu.”

Haber
İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Open chat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?