Ölüm orucundaki avukatlar için imza kampanyası başlatıldı

Ölüm orucundaki avukatlar için imza kampanyası başlatıldı
3 Haziran 2020 Alevi Haber Ağı

Savunmaya Özgürlük Koordinasyonu, “adil yargılanma hakkı” talebiyle 5 Şubat’ta başlattıkları açlık grevi eylemlerini 5 Nisan’da ölüm orucuna dönüştüren avukatlar Aytaç Ünsal ve Ebru Timtik için imza kampanyası başlattı.

Adil yargılanma hakkı için 5 Şubat tarihinden bugüne başlattıkları açlık grevi eylemlerini 5 Nisan’da ölüm orucuna dönüştüren Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyesi Avukat Aytaç Ünsal ve Avukat Ebru Timtik için Savunmaya Özgürlük Koordinasyonu imza kampanyası başlattı.
Koordinasyon yaptığı açıklamada, “Yargıtay ve Adalet Bakanlığı başta olmak üzere tüm yetkilileri derhal göreve çağırıyoruz” dedi.

Açıklamada ayrıca, başlatılan imza kampanyasını desteklemek için “Ad, soyad, meslek ve şehir bilgilerinizi savunmayaozgurluk@gmail.com adresine mail atabilirsiniz” bilgisi paylaşıldı.

Alevi Haber Ağı
Sevgili Canlar, yoluna ve ikrarına bağlı olan her Alevi kendisini Alevi Haber Ağı’nın doğal bir muhabir olarak görmelidir.

Oturduğu mahallede, okuduğu okulda, çalıştığı iş yerinde, üyesi olduğu Cemevi’nde ve sokakat haber niteliği taşıyan her durmla ilgili bize görsel veya yazılı haber göndermelidir.
Bu istemimiz Alevi kurum yöneticilerimiz içinde geçerlidir.

Alevi Haber Ağı: Gerçekleri yazacak… Geçekler yazılırken sende katkını sun can…
Saygılar, sevgiler

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?