Dersim’de baz istasyonu kurulmasına tepki: İstasyonları kurdurmayacağız

Dersim’de baz istasyonu kurulmasına tepki: İstasyonları kurdurmayacağız
Dersim’de Atatürk Mahallesine kurulması planlanan 3 baz istasyona mahalle halkı tepki gösterdi.
Dersim’de baz istasyonuna karşı çıkan mahalle halkı

Orhan KURUL
Dersim

Dersim’de Atatürk Mahallesine kurulması planlanan 3 baz istasyonu iddiası mahallelinin tepkisine neden oldu. Bir grup mahalleli öğlen saatlerinde Atatürk Mahallesin’deki Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş (FEDAŞ) binası önüne geldi. Burada kurum müdürüyle mahalleli adına bir heyet görüşme gerçekleştirdi. Kurum müdürü iddiaların doğru olduğunu kabul ederken çalışmaların durdurulduğunu söyledi. Mahalleli de “İnsan sağlığını tehlikeye atan bu istasyonları kurdurmayacağız” dedi.

MÜDÜR, İDDİALARI KABUL ETTİ
Heyet, kurum müdürüyle yaptığı görüşme sonrasında müdürün; ‘Ben de yapılmasını istemiyorum’ dediğini ve şimdilik çalışmanın durduğunu, mahallelinin istememesi durumunda istasyonların yapılmayacağını ve şirket yetkilileri şehre gelince mahalleliyle şirket yetkilileri arasında bir görüşme ayarlanacağını aktardığını belirtti. Heyet “Şirket yetkililerinin ne dediğinin bir anlamı yok, insanların sağlığını tehlikeye atan bu istasyonları kurdurmayacağız” dedi.

ÇOCUKLARIN CANI HİÇE SAYILIYOR
Bina önünde toplanan mahalle sakinleri baz istasyonu kurulması iddialarına tepki göstererek “Canlı canlı öldürecek insanları” dediler. Çocuklarıyla FEDAŞ önüne gelen bazı aileler, baz istasyonu kurulacağı iddia edilen alanların okullara yakın mesafede olmasının çocuklarının canını hiçe saydığın belirttiler.

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?