3 yaşındaki Dilgeş de annesiyle cezaevinde

3 yaşındaki Dilgeş de annesiyle cezaevinde
Eve gitmek için sabah saatlerine kadar Diyarbakır Adliyesi’nde bekleyen 3 yaşındaki Dilgeş, tutuklama kararının ardından annesiyle birlikte cezaevine konuldu
3 yaşındaki Dilgeş de annesiyle cezaevinde

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı bir soruşturma kapsamında gözaltına alınanlar arasında bulunan Bağlar Belediyesi Meclis üyesi Gönül Aslan, 11 kişi ile birlikte “Terör örgütü üyesi olmak” iddiasıyla tutuklandı.

DİLGEŞ’İN TEK İSTEĞİ EVE GİTMEKTİ

Rosa Kadın Derneği hakkında başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Aslan, dün öğleden sonra saat 15.00’da adliyeye sevk edildi. Aslan, tutuklama istemiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Aslan’ın ifade işlemlerinin iftardan sonraya bırakılması üzerine 3 yaşındaki oğlu Dilgeş iftardan sonra saat 20.00’da adliyeye geldi.

Sabah saat 05.00’a kadar bekleyen Dilgeş’in tek isteği annesiyle birlikte eve gitmekti. Ancak, Dilgeş’in bu isteği gerçekleşmedi. Dilgeş’in annesi Rosa Kadın Derneği üyesi olması ve HDP’nin düzenlediği eylem ve etkinliklere katılması gerekçeleriyle tutuklandı. Dilgeş de annesiyle birlikte Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevi’ne götürüldü.

Eşi yurt dışında olan 3 çocuk annesi Aslan’ın bir çocuğunun böbrek hastalığı bulunduğu öğrenildi.

Kadın örgütlerinden ortak açıklama: Rosa Kadın Derneği ile birlikteyiz
GÖRÜNTÜSÜ PAYLAŞILDI

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Dilgeş’in olduğu videonun görüntüsünü sosyal medya hesabında paylaştı. Beştaş, “3 buçuk yaşındaki Dilgeş bizimle beraber adliyede bekliyor” ifadeleriyle birlikte paylaştığı görüntüde Dilgeş’in “Eve gidelim” dediği görülüyor.

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?