TÜRKİYE VE GELECEK KORKUSU

TÜRKIYE VE GELECEK
KORKUSU

Türkiye ‘nin en temel hayati köklü sorunlarından kaçan, öteleyen ve üstünü kapatamaya çalışarak hamaseti ezber yapan Türkiye siyasetçileri, iktidarıyla muhalefetiyle bir tıkanmanın ve çıkmazın içinde derin bir çürümeyi yaşarken, dünyanın, bölgenin ve ÜLKENİN yaşadıklarına, içinde ki bulunduğu duruma yabancılığı, gelişmeleri doğru okuyamama ve bilinmezliğin hâkimiyeti, geleceğin kokusunun en genel anlamada korkunun kendisini oluşturmaktadır.

AKP ve MHP iktidarının siyasî meşrutiyetini kaybetmesi sonuçu askerî önceliği esas alarak SAVAŞ stratejisine sarılarak, devletin tüm olanak ve imkanlarını, iktidarda kalabilme, iktidarın ömrünü uzatma ve iktidar savaşına seferber olması, derin bir çürüme içerisinde bölünüp parçalanmasının önüne gecememekte dir.

Mevcur durumda iktidarın, iktidar olarak varlığı hem kendisi için, hemde Türkiye için büyük tehlike, bir suç unsuru ve korkularıyla yaşayan, yaşadıklarını ‘da Türkiye toplumunun tüm kesimlerine yaşatarak, kendi kaos, kiriz ve gerilimi üzerinden iflâs ve bitişini gizleyip, örtmeye çalışması, suni gündemler yaratarak zamana oynaması durumundadır.

Turkiye ‘nin içindeki yaşadığı durum aynı çözümsüzlük, çıkmazı içerisinde bölgede ve dünya EGEMEN aktörleri karşısında ‘da yaşamakta, başta ABD ve Rusya ‘nın egemenlik güç gösteri sahasına ve zeminine dönüşmüş DURUMDA.

Suriye çıkmazı ve yenilgisi, savaştaki ısrarı Tayip Erdoğanın en son itirafıyla ” mecburiyetten öte mahkumuz” açıklaması ihanetin itirafını yapar niteliktedir.

Libya macerası, mecburiyeti ve mahkumiyeti Suriye ‘den daha kötü bir duruma yol açmakla kalmayıp, Turkiye ‘nin felakete kapılarını sonuna kadar açması anlamına gelmektedir.

Sözde mualefetin liderliğini üstlenen CHP ve Tayip ‘in bay Kemal-i sen nelere kadirmissin be, bay Kemal.

Tayip in çıkmaz ve çözümsüzlüğünde yaygara koparması ve malzemesi, her tökezlemesi durumumda baston rolü görmesi bay Kemal.

CHP ‘nin sağcı, miliyetçi, şovenist ve ırkçı zemine kayışı, statükocu yapısını aşamaması, kendisinden kaynaklı payıyla Turkiye ‘nin bu duruma nasıl geldiğini anlayıp gormeyişi salt AKP eleştirisi üzerinden muhalefet yapama, iktidarın her istediğini alma ve yaptırma durumundu da beraberinde getirdi.

CHP ‘nin statükocu muhalefet olma keyfiyeti, iktidar olma korkusu, Turkiye ‘nin yapısal sorunlarına, AKP iktidarından kaynaklanan sorunların’da eklenmesi, CHP ‘nin sorunlar karşısında ki çözümsüzlüğü, yetersizliği ve vizyonsuzluğu, Tayip diktatörlüğü nün oluşumunda ki payı ve sorumluluğu büyüktür.

MHP ve iyi parti, ayrışması siyasî bir içerik ve farklılık’dan değil, rant kapma ve rol çalma dan kaynaklı bir devletçi zihniyettir.
Miliyetçi ırkçı ve faşist bir bütünün iki parçası.

Siyasal islamın esas temsili SP si ve AKP ‘nin çözümsüzlüğün ‘den ve çürümüşlüğü ‘den dökülen Ahmet Davutoğlu ve Babacan, Gül olusum ve ayrışmaları özü itibarıyle bir birinden farkı olmayan, orataya çıkan sorunlar yumağının birinci dereceden aktörleri olarak rol üstlenmiş, sorunların ayrı yerde duran parçaları durumundadırlar.

Türkiye ‘nin 97 yılık tarihiyle yüzleşmesi kaçınılmaz dır.

Yapısal durumundan kaynaklı = diller, dinler, inançlar ve halklar inkarı çözüm temelinde kendisini dayatmaktadır.

Asimilasyona, inkara ve imhaya dayalı tek tipleştirme anlayışı ve yaklaşımı Türkiye ‘yi bu duruma getirmiştir.

Türkiye ‘nin DEMOKRATİK sol sosyalist-devrimci toplumsal yapısı nı kapsayan siyasî birlik pilokunun CHP, HDP, sivil toplum kurumları, KADIN örgütleri, akademik aydın çevre ve entellektuelleriyle bir araya gelerek yeni bir anayasa hazırlığı = eşit yurttaşlık, eşit halklar temelinde adaletin hukuğun, demokrasi ve özgürlüklerin geliştirilmesi ve koruması kapsamıyla cumhuriyetin yeniden yapılandırılması, Turkiye ‘nin öz gücüne dönüşünü sağlayıp güçlü ve hızlı gelişimini sağlayacağı gibi korkularının aşılmasında ‘da pan zehri etkisiyle hayati tehlikesi atlatılmış, sağlıklı tedavisi gerçekleştirilmiş olacaktır.

Kemal Cenik.

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?