Çocuk istismarını savunan Prof. Dr. Özgüven çalıştığı üniversiteden kovuldu

Çocuk istismarını savunan Prof. Dr. Özgüven çalıştığı üniversiteden kovuldu
İstanbul Aydın Üniversitesi’nde çalışan Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven, Akit TV’de yaptığı skandal konuşma nedeniyle üniversiteden kovuldu

Çocuk istismarını savunan Prof. Dr. Özgüven çalıştığı üniversiteden kovuldu

Akit TV’de katıldığı programda çocuk yaşta doğurmayı savunarak 12-17 yaşındaki kız çocuklarının ilk çocuğu doğurmak için ideal yaşta olduğunu ileri süren Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven, çalıştığı üniversiteden kovuldu.

İstanbul Aydın Üniversitesi, Özgüven’in konuşmasının üniversitenin felsefesine tamamen zıt ve kabul edilmesinin mümkün olmadığını belirterek işine son verildiğini duyurdu.

Özgüven programdaki skandal konuşması şu şekilde:

“13 yaşında, hem aklen belli bir noktaya gelmiş, hem vücuden belli bir noktaya gelmiş bir insan sen “10 yıl boyunca çocuk doğurmayacaksın, kadınlığını yaşamayacaksın” diyorsun. Süpermen’i bilmem ama Süperkadın diye bir ırk var. En üstün nitelikli insan, 12-17 yaş arasındaki kızlar. Yani, çok muazzam rejenerasyon kabiliyeti var, vücudu mükemmel falan… Bu yaş, ilk çocuğu doğurmak için ideal bir yaş olarak belirlenmiş.”

detay
Yandaş Akit TV’de çocuk istismarı savunması
İstanbul Aydın Üniversitesi dün yaptığı açıklamada Prof. Dr. Kutluk Özgüven’in sözlerinin kabul edilmesinin mümkün olmadığını belirterek hukuki sürecin başlatıldığını duyurmuştu.

Üniversiteden bugün yapılan açıklamada “Prof. Dr. Kutluk Özgüven, üniversitemizin felsefesine tamamen zıt ve kabul edilmesi mümkün olmayan açıklamalarından dolayı İstanbul Aydın Üniversitesi ile ilişiği kesilmiştir” denildi.

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?