Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek yaşamını yitirdi

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek yaşamını yitirdi
Konser yasağının kalkması ve tutuklu üyelerinin serbest bırakılması talebiyle 323 gün ölüm orucunda bulunan ve eylemine geçen günlerde son veren Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek yaşamını yitirdi

Ölüm orucunu 323’üncü gününde sonlandıran Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Grup Yorum, Twitter hesabından yaptığı duyuruda, “Az Önce İbrahim Gökçek’in Kaldırıldığı Hastanede Şehit Düştüğü Haberini Aldık!

Bütün Halkımızın, Gönlü Bizimle Atan Tüm İnsanlığın Başı Sağ Olsun!” dedi.

Grup Yorum tarafından dün yapılan bilgilendirmede Gökçek’in durumunun kritik olduğu duyurulmuştu. Yapılan açıklama şöyleydi:

Üyemiz İbrahim Gökçek’in sağlık durumuna ilişkin açıklamamızdır:

Vücudunda kan kalmamış.Dün 3 lt kan takviyesi yapıldı. Bugün de kan verilmeye devam edecek. Beslenmeyi şuan için damar yoluyla yapıyorlar.24 saatin sonunda mideden mama verilecek. Yoğun bakım süreci bir ay sürecek.

Grup Yorum üyeleri Helin Bölek ve İbrahim Gökçek, konser yasaklarının kaldırılması, kırmızı bültenle aranan üyelerinin listelerden çıkartılması ve çalışmalarını yürüttükleri İdil Kültür Merkezi’ne yönelik baskınların son bulması gibi taleplerle ölüm orucuna girmişti. Helin Bölek, 3 Nisan’da, eyleminin 288’inci gününde yaşamını yitirmişti.

İbrahim Gökçek’in ölüm orucunu sonlandırması ardından Grup Yorum, yaptığı açıklamada “Direnişimiz siyasi zafere ulaşmıştır. Bütün dünya direnişimizi duydu. Mücadelemiz sürecek” demişti.

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?