Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ekmeklerini dağıtan 3 kişi gözaltına alındı

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ekmeklerini dağıtan 3 kişi gözaltına alındı
Adana’da Büyükşehir Belediyesi’nden gelen ekmekleri dağıtan 3 kişi evlerinden gözaltına alındı

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ekmeklerini dağıtan 3 kişi gözaltına alındı

Adana’nın Yüreğir İlçesine bağlı Yunusoğlu mahallesinde 3 kişi, CHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi’nden gelen ekmekleri yurttaşlara dağıttıkları için gözaltına alındı.

Evrensel’in haberine göre, gazeteye ulaşan mahalle esnafından Mevlüt Kaya, Cuma günü Adana Büyükşehir Belediyesinin mahallede dağıtılmak üzere gönderdiği 3 bin tane ekmeği gönüllü olarak yoksul yurttaşlara ulaştırdıktan bir gün sonra ekmeklerin dağıtımını birlikte yaptığı 3 kişinin evlerinden gözaltına alınarak Doğankent Karakoluna götürüldüğünü ifade etti.

Kendisinin de gözaltına alınacağının söylendiğini ifade eden Kaya, “Gözaltına alınan 3 arkadaşım Belediye’nin araması ile serbest bırakıldı. Böylece beni gözaltına almadılar. Ancak gözaltı işlemi ile ilgili bir tutanak tutulmadı” dedi.

CHP’DEN TEPKİ

CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda gözaltı işlemine tepki gösterdi. Toprak paylaşımında “Korona’nın etnik kökeni, dini, vatanı, partisi yok! Dünya; iftarda aş, sokağa çıkana maske dağıtan, salgında işini kaybeden biçareye iş yaratan belediyeleri örnek alıp överken, garibe ekmek-pide dağıtanı gözaltına alan ‘partizanlık virüsü’ ile yönetilen ülke iflah olmaz!” dedi.

KARALAR TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Zeydan Karalar: Ücretsiz ekmek dağıtamazsın dediler, ben de 5 kuruşa dağıttım
Haberin devamı
Halka bedava ekmek dağıtımı yapılmasının yasaklamasını nasıl aştıklarını anlatan CHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Bana ‘parasız dağıtamazsın’ dediler, ben de 5 kuruşa dağıttım” demişti.

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?