MADIMAK ve 33 can.

MADIMAK ve 33 can.

RTE, tarafından MADIMAK katili, cehennem zebanisi, özel yetkisiyle serbest bırakılması ne anlama gelmektedir?

1 = tüm ALEVİ kurum ve kuruluşlarına ve öne çıkmış bireylerine karşı yapılan saldırı ve yönelimlerinin arkasında devletin ve devletin en yetkili temsilcisinin olduğu ‘nun itirafıdır.

2 = Alevilerin katli vaciptir fetvasısın, en yetkilisi RTE, tarafından verilerek, ALEVİ toplumu açık hedef olarak gösterilmiş ve resmî devlet anlayışı olarak ilân edilmiştir.

3 = ALEVİ toplumuna karşı yönelim, saldırı ve katliamı meşru görme, normalleştirme ve Türkiyenin içselleştirerek , ALEVİ toplumunu yaşam zeminini ve alanını inkar ve imhaya açık tan bir yönelim anlamındadır.

4 = ALEVİ toplumua karşı, top yekûn bir saldırı, simile, inkâr , imha, tüm yaşam alanlarını hedef alan bir saldırı konseptinin yeniden, yeniden devreye sokularak açık tan ilanı ve fetvalarının verilerek, startının verilmesi anlam ve kapsamı niteliğindedir.

ALEVİ toplumu ve kurumları bu alcak ‘ca yönelim, saldırı ve fetvaların karşısında, duyarsız olamaz, sessiz kalamaz, tek savunma yapısı ve mekanizması olan örgütsel birlikteliği olan kurum ve kuruluşları eylemsel bir süreci, savuma amaçlı harekete geçirmeli.
Mazlum ve madur DURUMDA olan, ALEVİ toplumu, KENDİ durum ve konumunda olan, tüm kesimlerle, sivil toplum örgütleri, demokrat, aydın, emek temsilcilikleri, KADIN hak ve özgürlüklerini savunan kurum ve kuruşlarla birlikteliği geliştirerek yoğun bir eylemlilik sürecini yaşayarak geliştirmesi, varlığını korumanın tek seçeneği ve yoludur.

Kemal Cenik.

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?