CHP’den Adana’daki sahra hastanesinin mühürlenmesine tepki

CHP’den Adana’daki sahra hastanesinin mühürlenmesine tepki
CHP, Adana’daki sahra hastanesinin mühürlenmesine “Saray, salgında halkın canının, işinin, aşının yanında olmak yerine siyasi rant devşirmeye çalışmaktadır,” diyerek tepki gösterdi

CHP’den Adana’daki sahra hastanesinin mühürlenmesine tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi’nin sahra hastanesi olarak planladığı alanın mühürlenmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Öztrak, “Takdir edilmesi gereken bu öngörü ve hizmet, hükümetin husumetini çekmiştir” dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından TÜYAP Fuar Alanı’na yapılan Sahra Hastanesi, AKP’lilerin hastaneyi sosyal medyada hedefe koyması üzerine Adana İl Sağlık Müdürlüğü tarafından mühürlendi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bugün yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti:

“Adana da Büyükşehir Belediyesinin sahra hastanesi kurulması için hazırladığı alan hükümet tarafından mühürlendi.

Vizyon ve liyakat sahibi her yönetici bir krizle mücadele ederken ortaya çıkabilecek ihtiyaçları öngörür ve hazırlık yapar. Bu çerçevede Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız, en kötü senaryoya hazırlıklı olmak ve gerektiğinde Sağlık Bakanlığı’na teslim etmek üzere şehirdeki uygun bir fuar alanını, tüm alt yapısıyla beraber tedbiren sahra hastanesi olarak hazırlamıştır.

Bu salgında dünyanın en gelişmiş ülkelerinde de fuar alanları, kamuya açık parklar vb. mekânlarda, sahra hastanesi alt yapısı hazırlanmakta, gerektiğinde de faaliyete alınmaktadır. Takdir edilmesi gereken bu öngörü ve hizmet, hükümetin husumetini çekmiştir.

Hükümet Adana’daki sahra hastanesi yerini mühürleyerek, her şeyden önce liyakatten, vizyondan ne kadar uzak olduğunu ortaya koymuştur.

Bu salgın sürecinde hükümetin vizyonsuzluk örnekleriyle sık sık karşılaştık. Sınırların kapatılmasındaki gecikmeler, umreden dönenlerle ilgili tedbir alınmaması, ilk sokağa çıkma yasağında yaşananlar, zorunlu maske krizi, İstanbul’da yandaşlarına iş ve rant yaratma hırsıyla kalkıp Atatürk Havalimanı’nın pistleri üzerine hastane yapmak ve hava ulaşımında gelecekte dar boğaz tehlikesi yaratmak hep bu vizyonsuzluğun ve kapasitesizliğin sonucudur.

Saray, salgında halkın canının, işinin, aşının yanında olmak yerine siyasi rant devşirmeye çalışmaktadır.

Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlarımıza bağış kampanyaları nedeniyle hukuksuz soruşturma açması,

Yıllardır halka bir tas çorba dağıtan belediyelerimizin aş evlerinin hesaplarına el koyması,

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın halka ücretsiz ekmek dağıtmasını yasaklaması,

Ve son olarak da Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın hazırladığı sahra hastanesini mühürlemesi,

Hükümetin niyetinin virüsle mücadele değil, CHP’li belediyelerin hizmetleriyle mücadele olduğunu göstermektedir.

Hükümetin kin ve garezle belediyeler arasında ayırım yapması, vatandaşa hizmette belediyeleri dışlamaya çalışması, elini kolunu bağlamaya kalkışması, fırsatçılıktır, milletimize haksızlıktır, vicdani değildir.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediyeleri, hükümetin tüm engellemelerine rağmen, halk için, azimle, kararlılıkla iyilikte yarışmaya devam edeceklerdir. Bundan halkımızın en ufak bir şüphesi olmasın.

Kurt kışı geçirirmiş ama yediği ayazı da unutmazmış. Halkımız, siyasi husumet ve kinle, yapılan hizmetlere engel olanları elbette unutmayacaktır. Seçim sandığı önüne geldiğinde bunun hesabını sormayı da bilecektir.”

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?