Koronavirüs salgınında Soma’daki maden sahası özele devredilecek

Koronavirüs salgınında Soma’daki maden sahası özele devredilecek
Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu, koronavirüs salgınının hızla yayıldığı günlerde Soma’daki bir maden sahasının işletme hakkının devri için ihale ilanı yayımladı. İhalenin 21 Nisan’da yapılacağı açıklandı

Koronavirüs salgınında Soma’daki maden sahası özele devredilecek

BİRGÜN / ANKARA

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu, koronavirüs salgınının hızla yayıldığı günlerde bir maden sahası için ihale ilanı yayımladı. Geçtiğimiz yıllarda 301 madencinin hayatını kaybettiği maden faciası ile hafızalara kazınan Manisa’nın Soma İlçesi’ndeki bir maden sahasının ruhsatının devredileceği açıklandı.

İhale ilanında, Soma’daki “87194” sicil numaralı sahanın işletme hakkının devredileceği bildirildi. Resmi Gazete’de yayımlanan ihale duyurusunda, geçici teminat bedeli 5 milyon TL olarak kaydedildi. 21 Nisan’da düzenlenecek ihaleyi kazanan şirkete maden sahasının ruhsat devrinin yapılacağı bildirildi.

RÖDÖVANS YÖNETİMİ İLE İŞLETTİRİLECEK

İhale ilanında “Koordinatlarla belirlenen alanlarındaki kömür rezervinin ‘ruhsatın devri suretiyle işletme hakkının verilmesini de içerecek şekilde rödövans yöntemi ile işlettirilmesi” usulü ile ihale edilmesi işidir” açıklaması da yer aldı.

Haber
İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Open chat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?