Kovid-19’dan yaşamını yitiren Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu için hekimlerden saygı duruşu

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Çapa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu bugün toprağa verildi. Taşçıoğlu için Çapa Tıp Fakültesi önünde anma düzenlendi.

Türkiye’de bilinen ilk koronavirüs vakasına müdahale eden ekipte yer alan ve koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Çapa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu bugün toprağa verildi. Taşçıoğlu için başta Çapa Tıp Fakültesinde olmak üzere tüm sağlık kurumlarında 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Koronavirüs nedeniyle 67 yaşında hayatını kaybeden Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu için Nakkaştepe Mezarlığında tören düzenlendi. Cenazeye oğlu Onur Taşçıoğlu, ailesi ve yakınları katıldı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında maskeli ve sosyal mesafe korunarak bir araya gelindi. Cenaze Üsküdar Nakkaştepe Mezarlığında toprağa verildi.

ÇAPA TIP FAKÜLTESİ ÖNÜNDE ANILDI
Prof. Dr. Taşçıoğlu, Çapa Tıp Fakültesi önünde çalışma arkadaşları tarafından 1 dakikalık saygı duruşu ile anıldı. Anma için fakülte önünde toplanan çalışma arkadaşları sosyal mesafe kuralına uygun olarak bir araya geldi. Anma törenine katılan İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Tükek, “İç hastalıkların ulu çınarı Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu için toplandık. Acımız gerçekten çok büyük, bizim için çok kıymetli bir insan. Yıllarca beraber çalıştığımız, üstün nitelikleri olan, kendisini tıbba adamış, eğitim kişiliği ile öne çıkmış bir kişiden bahsediyoruz. Kaybetmenin üzüntüsünü derin bir şekilde yaşıyoruz. Kendisi inşallah son kaybımız olur. Başka kayıplar yaşamamayı ümit ediyorum” dedi.

Taşçıoğlu için sadece Çapa’da değil tüm sağlık kurumlarında 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?