MAN’da üretime 3 hafta ara verildi: İşçilerin ücretleri ve izinleri muamma

MAN’da üretime 3 hafta ara verildi: İşçilerin ücretleri ve izinleri muamma
Ankara’da kurulu MAN otobüs fabrikasında üretime üç hafta ara verilecek. Fabrika yönetiminin işçilerin ücretleri ve izinleri hakkında bir açıklama yapmadığı belirtildi.

ANASAYFA İŞÇİ-SENDİKA
Paylaş

Ankara’da kurulu MAN otobüs fabrikasında üretime üç hafta ara verilecek. Volkswagen bünyesindeki MAN’ın bu kararında Avrupa’da Volkswagen’in üretimi durdurması etkili oldu. MAN’dan yapılan açıklamaya göre 23 Mart-13 Nisan arasında duruş gerçekleştirilecek. Duruş sırasında işçi ücretleri ve izinlerinin ne olacağı konusunda ise belirsizlik var.

MAN TOPU HÜKÜMETE ATTI
MAN yönetiminin işçilere gönderdiği mesajda, “Devletin, üretimini durduran işyerlerine yapacağı destek programlarının (kısa çalışma vb.) net olmaması ve sendikamız ile yapılan görüşmelerin tamamlanmaması nedeniyle duruşun hangi yöntemle olacağı henüz kararlaştırılamamıştır. Bu nedenle önümüzdeki günlerde mümkün olan en uygun yöntemi belirleyip sizleri bilgilendireceğiz” ifadesi yer aldı.

Gönderilen mesajın devamında alınan önlemler şöyle sıralanıyor:

1- Duruş süresi boyunca 08:00-18:00 saatleri arasında çalışacaktır.
2- Şirkete kendi özel araçları ile gelmeyi tercih etmesi durumunda kullandıkları km’ye göre akaryakıt desteği verilecektir.
3- Sınırlı çalışan gelmesine rağmen bütün yemekhaneler açık olacaktır. Bu vesile ile daha seyrek oturma düzeni sağlanacaktır.
4- Personel servisleri yüzde 50 doluluk oranına göre çalışacak ve daha seyrek oturma düzeninde işe geliş-gidişler organize edilecektir.
5- MANKoop 23-26 Mart tarihleri arasında açık olacaktır.
6- Şirketin içerisindeki tüm mevcut idari ve temizlik faaliyetleri devam edecektir.
7- Duruş süresince her türlü sorularınız için, iş yeri sağlık birimimizi, Personel ve İnsan Kaynakları birimlerimizi arayabilir, gerekli bilgi ve desteği alabilirsiniz.
8- Bu süre içinde tüm çalışanlarımızın evlerinde istirahat etmelerini, zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamalarını, kalabalık ortamlara kesinlikle girmemelerini önemle rica ediyoruz.

(Ankara/EVRENSEL)

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?