İstanbul Eczacılar Odası: Yaşanan fiyat artışlarının sorumlusu asla eczacı değildir

İstanbul Eczacılar Odası: Yaşanan fiyat artışlarının sorumlusu asla eczacı değildir
İstanbul Eczacılar Odası, koronavirüs vakaları sonrası maske ve dezenfektan malzemelerin fiyatlarında yaşanan artışın sorumlusunun eczacılar olmadığını belirterek yetkililere çağrıda bulundu.

İstanbul Eczacılar Odası, koronavirüs vakaları sonrası maske ve dezenfektan malzemelerinin fiyatlarında yaşanan artışa dair yaptığı açıklamada fiyat artışlarından eczacıların sorumlu olmadığın belirtti.

İstanbul Eczacılar Odasının açıklamasında dünyadaki koronavirüs vakaları devam ederken Türkiye’de maske, dezenfektan gibi ürünlerde yaklaşık 2 aydır temin sıkıntısı yaşandığı belirtildi. Ülkemizde koronavirüs vakası görüldüğünün açıklanması sonrası bu sıkıntının had safhaya ulaştığı belirtilen açıklamada “Maalesef daha önce piyasada hiç var olmayan, güvenilirliği meçhul olan merdiven altı ürünleri satmaya çalışan satıcılar da bu esnada türemiştir. Tüm eczacılarımız, bir yandan oluşan aşırı talep karşısında hasta sağlığı açısından sorun teşkil etmeyecek güvenilir malzemeleri sunabilmek için olağanüstü çaba sarf ederken, bir yandan da ürün temininde aşırı bir fiyat artışı ile boğuşmak zorunda kalmaktadır” denildi.

“FİYAT ARTIŞINDAN ECZACILARIN SORUMLU OLDUĞU YÖNÜNDEKİ HABERLER ASILSIZDIR”
Eczacılar Odası, fiyat artışlarına sebep olan bu krizi fırsata çevirmeye çalışan ve merdiven altı ürünlerle halk sağlığını tehlikeye atan asıl sorumluların tespit edilmesi, haklarında gereğinin yapılması çağrısında bulundu ve şunları vurguladı: Ancak bazı medya organlarında, yaşanan fiyat artışları ile ilgili eczacılarımızın hedef gösterildiğine üzülerek şahit olmaktayız. Tüm halkımız bilmelidir ki yaşanan fiyat artışının sorumlusu asla eczacı değildir. Kendileri de risk altında olmalarına rağmen ettikleri yemin gereği 7 gün 24 saat hizmet veren eczacılarımıza yöneltilen bu suçlamaların gerçeklik payı yoktur. Bu tip asılsız haberler için hukuki yollara başvurulacaktır. (HABER MERKEZİ)

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?