Açılışa Müftü Çağrılınca AKD’den Istifa Etti

Açılışa Müftü Çağrılınca AKD’den Istifa Etti
02 Mart 2020 – 14:58 pirha.net
Açılışa müftü çağrılınca AKD’den istifa etti
AKDistifamesut çelik

02 Mart 2020 – 14:58
PİRHA- Alevi Kültür Dernekleri İstanbul Bakırköy Şube Başkan Yardımcısı Mesut Çelik, dernek lokali açılışına ilçe müftüsünün çağrılması üzerine dernek üyeliğinden ve dernekteki görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Alevi Kültür Dernekleri İstanbul Bakırköy Şube Başkan Yardımcısı Mesut Çelik, dernek üyeliğinden ve görevinden istifa etti.

Çelik, istifa dilekçesinde fikir ve görüş ayrılığı olduğunu yazdı.

“TOPLUMUN ÇIKARI ASLA ŞAHSİ ÇIKARIMIN ÖNÜNE GEÇMEZ”

Baba Mansur Ocağı‘na bağlı Mesut Çelik, sosyal medyadan ise ‘Alevi kamuoyuna’ başlığıyla yazdığı mesajında istifasına neden olan gerekçeyi şöyle yazdı:

“Alevi Kültür Derneği Bakırköy Şubesi’ndeki başkan yardımcılığı görevimden, dernek lokal açılışımıza karşı çıkmama rağmen ve haberim olmadan dernek başkanımız tarafından Bakırköy İlçe Müftüsü’nün çağrılmasından dolayı istifa ettiğimi tüm Alevi kamuoyuna bildiririm.”

İstifasına ilişkin PİRHA‘ya konuşan Mesut Çelik, “Benim için hak ve hakikat çok önemli. Toplumun çıkarı asla şahsi çıkarımın önüne geçemez. Yıllardır bu duruşu sergilemeye devam ediyorum ama maalesef dışlanıyoruz” diye konuştu.

BAŞKAN SÜSLÜ: ABARTILACAK BİR DURUM YOK

İki aydır Alevi Kültür Dernekleri Bakırköy Şube Başkanlığına getirilen Taner Süslü de PİRHA’ya istifaya ilişkin konuştu. Müftünün açılışa davet edilmesinin abartılacak bir yönü olmadığını söyleyen Süslü, müftünün önce davetliler listesine yazıldığını ancak sonra çıkarma kararı aldıklarını kaydetti.

Taner Süslü, derneğin Bakırköy’de görünür olmasını istediklerini ifade etti.

PİRHA/İSTANBUL

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?