Sömestr tatilinde harem-selamlık kamp

17.01.2020 00:23 EĞİTİM
İktidarın, “Dindar gençlik” projesinde önemli rol oynayan Önder İmam Hatipliler Derneği’ne bağlı Önder Genç Derneği, sömestrda harem selamlık, “Diriliş” kampı düzenleme kararı aldı. Eğitim Uzmanı Ali Taştan, “Okullarda, yatakhanelerde, tatillerde sürekli çocuklarımızla birlikteler. Artık bıçak kemiğe dayandı” dedi

Mustafa Mert Bildircin

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, “STK-Okul-Yurt Faaliyet Raporu 2018”e göre, belediye bütçesinden 13,3 milyon TL destek alan ve “Dindar gençlik” projesinde önemli rol üstlenen Önder İmam Hatipliler Derneği, yarıyıl tatilini de fırsat bildi. Derneğin, 20 Ocak’ta başlayacak sömestrda imam hatip liseli öğrencilere yönelik Kocaeli’nde düzenleyeceği kamplar harem-selamlık olarak ayrıldı.

KIZ VE ERKEK ÖĞRENCİLER AYRI

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın gençlik yaz kamplarının kapılarını açtığı dini vakıf ve dernekler, 2019-yarıyıl tatilini de boş geçmedi.

Önder İmam Hatipliler Derneği, “Kardeşim Dedim” sloganı ile gençlik kampları düzenleme kararı aldı. Kocaeli’nde kız ve erkek öğrencilere ayrı düzenlenecek kamplara tüm imam hatip lisesi öğrencilerinin katılabileceği belirtildi.

27 Ocak’ta başlayarak üç gün sürmesi planlanan kamplara, “Kız Lise Kampı-Diriliş 1” ve “Erkek Lise Kampı-Diriliş 2” adı verildi. AKP iktidarları döneminde giderek büyüyen derneğin kampına katılmak isteyen öğrencilerin, Kocaeli otobüs terminalinde karşılanacağı ve servisler ile kamp alanlarına götürüleceği duyuruldu.

kaynak: birgün-17.01.2020 00:23 EĞİTİM

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?