HATAY VALİLİĞİ ÖNÜNDE KENDİSİNİ YAKTI:ÇOCUKLARIM AÇ

Hatay Valiliği önünde bir süredir işsiz olduğu öğrenilen A.Y isimli bir kişi “Çocuklarım aç” diyerek kendini yaktı. Kendini yakan vatandaşa polisler yangın tüpleriyle müdahale etti.
Hatay’ın Antakya ilçesinde bulunan Hatay Valiliği önünde, bir süredir işsiz olan A.Y isimli vatandaş “Çocuklarım aç” diyerek kendini yaktı. İşsizlik nedeniyle bunalıma girdiği öğrenilen A.Y isimli vatandaşa yangın tüpleriyle polisler tarafından müdahale edildi.

Hatay İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve Valilik Özel Kalem Müdürü de olay yerine gelerek kendini yakan A.Y ile konuştu.

Müdahale sonrası güçlükle kendine gelen A.Y, çocuklarının aç olduğunu ve yaşadığı işsizlik durumundan bunaldığını belirtti.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, vatandaşın tedavisini yaparken, İntihar girişiminde bulunan kişinin Hatay Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı öğrenildi.

EMEP: BU SEFALETİN SORUMLUSU KAPİTALİZMDİR
İntihar girişimine ilişkin açıklama yapan Emek Partisi Hatay İl Başkanı Mevlüt Bulgur, son dönemde borç ve yoksulluk nedeniyle artan intiharlara dikkat çekti. İntihar vakalarının önemli bölümünün yoksulluk ve işsizlik ya da adaletsizlik yüzünden gerçekleştiğini ifade eden Bulgur, “Resmi rakamlara göre işsizlik 4 milyon, üniversite mezunu işsiz sayısı 1,4 milyona ulaştı. Oysa ülkedeki gerçek işsizliğin çok fazla olduğunu biliyoruz. Bugün milyonlarca insan kredi borçları yüzünden icralık duruma gelmişken hükümet, güllük gülistanlık bir tablo çiziyor. Açıklanan (gizlenen) enflasyon, faiz, kur, tepeden yapılan hamaset, savaş naraları gerçeklerin üstünü örtemiyor. Çocuğuna okul kıyafeti alamadığı ya da elektrik faturasını, doğalgaz faturasını ödeyemediği için intihara sürüklenenleri gizleyemiyor” dedi.

Yaşanan yoksulluğun patronların daha çok kâr hırsı ve emek sömürüsünden kaynaklandığını ifade eden Bulgur, “Hiç birimiz kıt kanaat yaşamaya mecbur değiliz. Ürettiklerimiz herkese yeter. Dünyamız yaşam ile ölüm arasında ince bir çizgide durmaktadır. Bir yandan emeğin dünyası yaşam üretiyor, diğer yandan patronlar, hükümetler, emekçilerden çaldıkları yaşamı ölüme çeviriyorlar. Artık yalnızca insanlar değil; orman, su, hayvan bütün canlılar paraya tahvil ediliyor. Bu insanlıktan çıkmaya son verecek tek güç, insani olan her şeyi yaratan işçi ve emekçilerinin birliğidir. Bu sefaletin, trajedinin, intiharların sorumlusu kapitalizmdir ve bu sistemi sermaye yanlısı, savaş ve çatışmacı politikalarıyla var eden hükümetlerdir. Buradan tek çıkış yolu var; hükümetin sermaye yanlısı politikalarına ve kapitalizme karşı birleşmek ve örgütlü mücadele etmektir. Ya birleşeceğiz ve yeni bir dünya kuracağız ya da kaybeden biz olacağız” dedi. (HABER MERKEZİ)

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?