KURULTAY ÜYELERİNE ÇAĞRI

SAYGI DEĞER KURULTAY ÜYELERİ

Canlar

Şu an, Dünya Alevilerinin gözü ve gönlünün size kilitlendiğinin tabiki ağırlığını taşıyorsunuz.

Siz şu an, Alevi vicdanında; baskının, zulmün, asimilasyon ve katliyamların panzehiri, çaresi ve umudu durumundasınız.

Siz şu an, bütün zamanların yaşanmışlıkların tarihsel süreç insanlarının tayin edilmişlerisiniz.

Bilesinizki; yaşadığımız çağın, Yeni Çağın, Orta Çağın mazlum Alevileri ile Antik Çağın Güneş Alevileri gözleri üzerinizde ve rönesansı yaratmanızı, özünüzü yakalamanızı, Büyük Doğal Sistem ile semah dönmenizi çok kuvvetle istiyorlar…

Mezopotamya ve Anadolu’nun bağrı, bütün dünyanın Alevileri sırlamaktan kaçınmanızı istiyorlar. Evet, Atalarımız sırlandılar ama günün koşulları sırlanmayı dayattı. Günümüz haberleşme ağı sırlanmayı red etmekte. Hatta üzerimizde kalan sırları da sıyırıp dökelim, Güneşimizle benzeşelim. Açık ve berrak… Öyle ise Avrupa ülkelerinin ‘Aleviliğin ayrı bir inanç olduğu ve islam ile ilişkisinin bulunmadığı‘‘ realitesini temel istemler yükleyerek deklere edelim ve bu istemleri gerçek hayata uygulamanın formüllerini sonuç belgemize işleyelim..

Kurultayda katilleri anmaya gerek yok çünkü oraya sığmazlar. Katliyama uğrayanlarımızı da anmaya gerek yok, onlar hiçbir yere sığmazlar… Ancak; Alevilik ve Aleviler bu gün var olan korkunç asimilasyon ve baskının ötesinde beterin beteri katliyamlara tabi tutulmanın emareleri, hergün belirgin bir dozda artmaktadır. Bu emarelere örnekler sıralamak, siz bilen insanların zamanını almak olur. Bunun yanında faşist zihniyetin katliyam hazırlıkları gün be gün ilerleyerek tamamlama aşamasına gelmiştir.

İçimizde olup Alevi geçinen kitle ‘Biz daha çok Müslümanız‘‘ yaklaşımı ile faşist zihniyetin en büyük yardımcısı ve destekçisi durumundadır. Bu destekçiler zavallı değil, bilinçlidirler. Unutmasınlark; aslolan Büyük Doğal Sistematiktir. Bu sistematiğin dışında gelişen her durum sunidir, geçicidir… Hışım olur, her her taraf bulanır , sel olur ama eninde sonunda su durulur ve mecraına akar. Büyük Doğal Sistem HAKKın kendisir. Geleceklerin hakimi Hakk’tır.

Biz ÇAĞDAŞ ALEVİ BİRLİĞİ Hareketi, Varlığın Birliği inancıyla, öze dönüşün gerçekleşeceğine, Aleviliğin yokedilemeyeceğine en kuvvetli inananıyoruz.. Bir doğa inancı olan,inancımız evren kadar eski, evren kadar güçlü, evren kadar tükenmezdir.

Kurultay görevlisi Canlara sesimiz ‘Ya HAKK, Ya XIZIR‘‘

Aşk ile…

ÇAĞDAŞ ALEVİLER BİRLİĞ

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?